12 tygodni depilacji IPL z gładką skórą Muse

kosmetyk
Moja historia z depilacją zawsze była dla mnie wielkim dramatem, moja skóra jest oliwkowa latem i blada zimą, a moje włosy są ciemnobrązowe, co sprawia, że ​​nieprzyjemne włosy są bardzo łatwe do zobaczenia.

Zawsze borykałam się z metodami depilacji, zawsze widziałam inne dziewczyny mówiące tak radośnie, że golą nogi lub pod pachami i wyglądają nieskazitelnie, w moim przypadku np. golone nogi wystarczyłyby mi na dzień, następny właściwie bym zaczął czuć je jak papier ścierny, a na nogach mam niewyrośnięte włosy. Depilacja woskiem też nigdy nie była dla mnie dobra, moja skóra jest bardzo wrażliwa i nawet gdy wosk był prawie zimny, nadal pozostawiał ciemne ślady na mojej skórze i nie było zbyt dobrze usuwać włosy. Kremy : taki sam efekt jak golenie, Little Classic Machines : Te pomogły nieco spowolnić wzrost włosów, ale nie mogę tak bardzo oprzeć się bólowi, więc normalnie skończyłem na robieniu połowy nóg i goleniu drugiej połowy.

Od jakiegoś czasu szukam na instagramie i innych blogach o urządzeniach do depilacji IPL do użytku w domu, idealna forma, bo naprawdę nienawidzę chodzić do salonów i umawiać się na wizyty, a duży plus, nie sprawia żadnego bólu. Teraz pytanie brzmi… Co to jest IPL?

IPL to skrót od Intense Pulsed Light. Depilacja IPL ma na celu przerwanie cyklu wzrostu włosów poprzez celowanie w korzeń włosa lub mieszek włosowy.

Energia świetlna jest przenoszona przez powierzchnię skóry i pochłaniana przez melaninę obecną w trzonie włosa.
Pochłonięta energia świetlna zamieniana jest na energię cieplną (pod powierzchnią skóry), która unieruchamia mieszek włosowy uniemożliwiając dalszy wzrost.
Traktowane włosy naturalnie wypadają w ciągu kilku dni do 1-2 tygodni.
Czy to jest trwałe? Z mojego osobistego doświadczenia wynika, że ​​zależy to od każdego typu osoby, w moim przypadku było to w zasadzie trwałe, ponieważ nie mam zbyt dużo włosów lub prawdopodobnie byłem za słaby i IPL udało się po 12 tygodniach uniknąć wzrostu włosów.

MOJE OSOBISTE DOŚWIADCZENIE

Niektórzy mówią, że prawdopodobnie doznasz tymczasowego zaczerwienienia skóry, inni, że lekko swędzi lub lekko pieczenie, nic nie czułem i tak moja skóra była trochę zaczerwieniona przez kilka minut, ale nic dziwnego się nie wydarzyło. Zasadniczo muszę golić włosy za każdym razem, gdy używam urządzenia, a podczas pierwszych 3 tygodni eksperymentu zauważyłem, że minęło trochę czasu, zanim włosy zaczną znowu rosnąć, jak już mówiłem, kiedy goliłem nogi na przykład w następnym Dzień już czułam włosy z papieru ściernego, więc to już był dobry znak.

Tygodnie 4, 5 i 6 miałam na nogach plamy na obszarach bez włosów i inne z bardzo cienkimi. Tygodnie 7, 8 i 9 , właściwie zajęło mi trochę czasu, aby przeprowadzić eksperyment, ponieważ proces wzrostu stał się tak powolny, trudną częścią była oczywiście okolica bikini, gdzie włosy są grubsze, dlatego ciągle chodziłam do Tygodnia 10, 11 i 12, gdzie tak, nogi, pachy, gdzie włosy były wolne, a strefa bikini była bardzo dobrze zmniejszona.

To zadziałało dla mnie, a teraz jest moim chłopakiem, który chce wykorzystać na swoją klatkę piersiową i plecy. Nie miałam żadnej złej reakcji na mojej skórze po użyciu Smooth Skin Muse, to proces „długoterminowy” i trzeba to zrobić właściwie, aby zobaczyć rezultaty w czasie, gdy produkty obiecują pewne rezultaty. Trochę drogo (około 400 funtów), ale biorąc pod uwagę wyniki to, że mogę to zrobić z domu i nie muszę chodzić do salonu lub innego miejsca oraz fakt, że każdy zabieg w innym miejscu miałby podobną cenę lub znacznie więcej drogie, widziałem wyniki i nie miałem z tym żadnych problemów, więc tak, naprawdę uważam, że to dobra inwestycja lub pomysł na prezent, całkowicie polecam.

Dodaj komentarz