Amouage Sunshine Woman – Tęcza po burzy

flakon perfum
Są takie tereny, na których przez całe lato występują bardzo intensywne burze. Niebo pokryte jest złymi ciemnymi chmurami, a deszcz smaga ziemię przecinając powietrze piorunami i grzmotami. Potem, po kilkunastu minutach burza przechodzi i dość często pozostawia za sobą przejrzyście błękitne niebo i żywą tęczę. Zawsze urzekała mnie nagła zmiana z ciemności na światło w ciągu kilku minut. Nowy Amouage Sunshine Woman skłania mnie do myślenia, że ​​są to perfumy bardzo podobne do tych chwil po przejściu burzy.

Mój podziw dla dyrektora kreatywnego Amouage, Christophera Chonga, jest powszechnie znany. Zawsze przekazywał marce wyraźną artystyczną wizję, która doprowadziła do konsystencji nie mającej sobie równych w perfumerii. Podziwiałem również powolną ewolucję Amouage od grzmiących, potężnych perfum przed kreatywnym zarządzaniem pana Chonga do jednej z najbardziej złożonych kolekcji zapachów na rynku. To było jak oglądanie tej symbolicznej burzy z piorunami, a teraz z Sunshine Woman słońce świeci na krystalicznie błękitnym niebo z pryzmatycznym łukiem pośrodku. Perfumiarzem, z którym pan Chong wybrał współpracę, była Sidonie Lancesseur, która podpisuje swoje pierwsze perfumy dla Amouage. To dwie z moich ulubionych postaci w branży pwerfum, a zapachy, nad którymi wspólnie pracowali, są po prostu niesamowite.

Kiedy używam słów takich jak musujące, jasne, słoneczne lub blask; to zwykle oznacza cytrusy, bergamotkę, może niektóre z wyższych rejestrów kwiatowych. To, co pani Lancesseur osiągnęła dzięki tej kompozycji, to stworzenie czegoś, co spełnia wszystkie te przymiotniki, o których wspomniałem, bez używania żadnej z tych nut. Sunshine Woman to ekspansywnie jasna młoda rzecz w płynnej postaci. Jest również genialna w znaczeniu tego słowa, gdy używa się go do opisania kreatywności.

Perfumiarka otwiera Sunshine Woman trio nut davany, migdałów i likieru z czarnej porzeczki. Orzechowa nuta migdałów stanowi podstawę dla ziołowo-owocowej jakości davany i prostego syropowego owocu likieru z czarnej porzeczki. Czytacie to i myślicie, jak to może być lekkie? Ano może być dzięki temu, że migdały są liderem we wczesnych momentach, a davana i czarna porzeczka są używane w tak powściągliwej jakości, że dodają kontrastu i tekstury bardziej niż wyraźnej obecności owocowej. Migdał przechodzi w kwiatowe serce magnolii wsparte jaśminem i osmantusem. Jeśli górne nuty były głównie migdałowe z pewnym wsparciem, nuty serca są spotkaniem równych sobie, chociaż magnolia jest nieco bardziej z przodu. Osmantus i jaśmin stają się ulubionym połączeniem kwiatów, ponieważ niemal idealnie się uzupełniają. Tutaj magnolia dodaje lekko drzewnego aspektu.

Razem jest to krystalicznie błękitne niebo w żywych, ostrych tonach. Symboliczną tęczę zapewnia łuk złożony z papirusu, paczuli, tytoniu i drewna. Madame Lancesseur wykorzystuje te nuty, aby nakreślić odważny, olfaktoryczny kolor na niebie Amouage Sunshine Woman. Użycie jałowca, szczególnie w tym ugrupowaniu, jest niesamowite. Jałowiec zwykle dodaje do zapachu dym i głęboką czerń. Perfumiarka użyła go w taki sposób, aby wyglądało, jakby pochodził z daleka, jakbyś widział tylną krawędź tej linii burz, gdy się oddala. Papirus to nieprzezroczysta zieleń, która jest zamglona w dymie z jałowca i zakorzeniona w ziemi przez paczulę.

Rzadko to mówię, ale mój opis tych perfum nie oddaje tego sprawiedliwie. Jak widać z listy nut na górze, nie powinien to być zapach, który można porównać do promienia słońca. Tyle że tak jest i spędziłem wiele dni próbując się w nim zagłębić, aby znaleźć sposób na przekazanie tego. W końcu muszę przyznać się do porażki i powiedzieć wam o każdym następnym wydaniu perfum, po prostu musicie spróbować Amouage Sunshine Woman, a wtedy zrozumiecie.

Dodaj komentarz