Bieganie jest zdrowe

Aby nie obciążać stawów i zapewnić płucom dopływ świeżego powietrza, zrezygnujmy z asfaltowych chodników w pobliżu ruchliwych ulic i wybierzmy sprężyste podłoże leśnych dróg i łąk. Uzupełniajmy wodę w organizmie. Podczas każdego treningu wypijamy ok. litra dodatkowo, najlepiej wody mineralnej lub soku jabłkowego z dodatkiem wody mineralnej.

Sport ten nie sprawia trudności, gdyż biegać może każdy. Redukuje napięcia i stresy pozwalając zapomnieć o dniu spędzonym w pracy.
Jest wiele pozytywnych powodów, dla których warto biegać. Bieganie pomaga w odchudzeniu się mało, która dyscyplina sportu sprawia, że spalamy tak dużo tłuszczu. Ma ono właściwości lecznicze, poprawia samopoczucie: psychofizyczne i wzmacnia się kondycja. Jest też skutecznym środkiem nasennymi daje poczucie przyjemnego zmęczenia. To także dobry afrodyzjak, gdyż poprawia potencję. To czynność, którą mogą wykonywać ludzie w różnym wielu, każdy może biegać zgodnie z własnymi możliwościami.

Dzięki bieganiu dłużej pozostajemy sprawni i młodzi, ponieważ opóźnia ono procesy starzenia się. Jedno jest pewne, bieganie daje mnóstwo korzyści. Wszystko, czego nam potrzeba, to dobre buty, których zakup można potraktować jako cenną inwestycję w nasze zdrowie.

Nie zawsze jednak drogie oznacza lepsze. Dobre obuwie powinno być dopasowany do wzrostu, wagi, płci, wieku i doświadczenia biegacza. Przy zakupie butów najlepiej poprosić o radę wykwalifikowanego sprzedawcę. Z czasem pojawia się coraz silniejsza motywacja.

Na początku często walczymy z lenistwem, ociężałością i wymyślamy tysiące powodów, aby usprawiedliwić fakt, że zamiast biegać, wylegujemy się w fotelu. Postawmy, więc sobie cele, które jesteśmy w stanie zrealizować i osiągnąć, i z czasem podnośmy poprzeczkę. Stopniowo bieganie stanie się naszym przyzwyczajeniem.

Dodaj komentarz