Diana Vreeland Perfectly Marvelous- Rodzaj oryginału

przykładowe perfumy
Jeden z przytaczanych cytatów Diany Vreeland brzmiał: „Styl i wszystkich którzy go mają, łączy jedno: oryginalność”. Jeśli zamierzasz stworzyć linię perfum noszącą imię Diana Vreeland, oryginalność powinna być dana. Nowa linia pięciu zapachów, którą twórczo wyreżyserował jej wnuk Alexander Vreeland, jest prawie całkowicie pozbawiona oryginalności.

Cztery z pięciu aromatów to rutynowe przeróbki popularnych stylów perfum. Niczym ćwiczenie sprawdzające w pudełku jest trochę orientu, róża, tuberoza i bursztyn. Wszystkie kompozycje są tak zapomniane i banalne, że jest to prawie przestępstwem, że noszą nazwisko pani Vreeland. Wszystkie esencje są tak nieoryginalne, że kiedy zacząłem próbować piąty zapach o nazwie Perfectly Marvelous, już tłumiłem ziewanie. W prawdziwym konkursie zmniejszonych oczekiwań jest to zdecydowanie najlepsza ze złych partii. Gdy nosiłem go przez kilka dni, mój stosunek do niego nieco się rozjaśnił.

Według strony internetowej perfumiarka Celine Barel była zainspirowana innym cytatem pani Vreeland: „Jeśli to nie jest pasja, to nie płonie, a jeśli nie płonie, ty nie żyłeś”. Pani Barel nie rozpala ognia w Perfectly Marvelous, ale dostarcza coś nieco innego na podstawowym motywie jaśminu. Przyjmuje kilka wariacji na temat dobrze rozumianych tropów i sprawia, że ​​kompozycja jest jedyną z tej kolekcji, która mi się podoba, i którą jestem w stanie zaakceptować.

Ulubionym kolorem Diany Vreeland był czerwony. Była też znana z czerwonego wystroju swojego domu i czerwonego lakieru do paznokci. Kolejnym deskryptorem ze strony internetowej było dla Perfectly Marvelous przywołanie czerwonego lakierowanego drzewa sandałowego. Myślę, że w tym pragnieniu pani Barel zbliża się do celu. Perfumy rozpoczyna delikatnym wirowaniem przypraw, które skupiają się na ostrej papryczce pimento. Papryczka jest prawdopodobnie najbardziej oryginalnym składnikiem wszystkich pięciu perfum z kolekcji. Madame Barel nie marnuje tego, ponieważ używa orientalnego jaśminu sambak jako kontrastu kwiatowego. Ta wersja jaśminu jest rodzajem, w którym indole są w większości wykastrowane. Za każdym razem, gdy to nosiłem, zastanawiałem się, o ile lepiej mogłoby wyjść z odrobiną dzikiego indolu w miksie. To, co tu widzimy, jest przyjemne, a zamiast indolu mamy drewno kaszmirowe i dodatek bardzo przyjemnego piżma wraz z drzewem sandałowym.

Perfectly Marvelous żyje przez 6-8 godzin przy przeciętnej projekcji. Cierpi z powodu wyraźnego pragnienia zachowania bezpieczeństwa w czymś, co można wykorzystać do opisania pozostałych czterech perfum z linii. Przynajmniej w przypadku tym przypadku perfumiarka miała jedną drobną chwilę, aby pani Vreeland mogła ukierunkować swoją oryginalność. To sprawia, że ​​Perfectly Marvelous jest czymś w rodzaju oryginału, co jest bardzo smutną rzeczą, jeśli chodzi o coś, co nosi imię Diany Vreeland.

Dodaj komentarz