Grossmith Sylvan Song: recenzja

flakon
Z niechęcią polecam nowe perfumy, które są dostępne wyłącznie w pojedynczych punktach sprzedaży. Z drugiej strony, kiedy są to doskonałe kreacje, uważam, że moim zadaniem jest zwrócić na nie uwagę ludzi. Odkryłem również, że te, o których chętniej piszę, to esencje, które mają w konstrukcji coś z charakteru ekskluzywnego sklepu. Miałem okazję wypróbować Grossmith Sylvan Song, aromat dostępny wyłącznie w londyńskim domu towarowym Fortnum & Mason.

Odkąd Simon i Amanda Brooke ożywili czcigodny brytyjski dom perfumeryjny Grossmith w 2005 roku, powracają do prawie dwustuletniej tradycji. W 1980 roku zniknął, by 25 lat później Brookowie przywrócili go do życia. Wczesne wydania były przeformułowaniem wczesnych perfum, które pan Brooke znalazł i chciał zaprezentować nowej publiczności. Styl marki jest bardzo hałaśliwy. Jeśli lubisz ciche perfumy, Grossmith nie są dla Ciebie. Jeśli kochasz zapachy pełne ekstrawertycznych, genialnych warstw, mogą się spodobać. Sylvan Song to nowa kompozycja perfumiarki Celine Guivarc’h. Wydaje się, że pracuje według starego przepisu, ale jest to całkowicie Retro Nouveau.

Madame Guivarc’h tworzy niezwykle kwiatowe serce, które ustępuje miejsca przesiąkniętej dymem orientalnej, fachowo zbalansowanej bazie. Jedną z trudniejszych rzeczy do zrobienia przy tworzeniu zapachu Retro Nouveau jest nie dać się zbytnio wciągnąć w retro, aby poczuć się „starym” i nie stać się zbyt nowoczesnym, aby tracił poczucie uroku vintage. Autorka pozwala, by kwiatowe nuty nawiązywały do ​​przeszłości, jednocześnie pozwalając, aby baza i zadymienie nadały końcówce bardziej współczesny charakter.

Sylvan Song rozpoczyna się genialnym punktem świetlnym dzięki bergamotce. To jest jak promień słońca na moich zmysłach, przyciągający uwagę. Kiedy już się skupię, róża, ylang i jaśmin tworzą kwiatowe trio śpiewające na szczycie swoich węchowych płuc. To jest kwiatowa moc, a każdy z kwiatów wybiera część harmonii, w myśl której tworzy piękną muzykę. Uwielbiam sposób, w jaki wszystkie kwiatowe wzory Grossmith mają brytyjską sztywną górną wargę. Trzymają się niemal wyzywająco, prosząc użytkownika, aby wziął je na własną rękę. Piękno tkwi w niepohamowanej kwiecistości. Baza jest osadzona na fundamencie tlącego się kadzidła i wirującego dymu w pozostałych nutach wetywerii, paczuli, benzoiny i piżma. Ta baza jest rodzajem przydymionej żywicy, która stała się popularna w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Trwałość kompozycji oscyluje między 12 a 14 godzin przy ponadprzeciętnej projekcji.

Sylvan Song jest doskonałym przykładem tego, jak marka ewoluuje, nie tracąc swojego dziedzictwa. Pod opieką Brookes Grossmith będzie prosperować przez wiele lat. Ten zapach udowadnia, że ​​stare sposoby można zmienić w nowe, nie porzucając przeszłości.

Dodaj komentarz