Manicure hybrydowy

W paznokciach było już wiele trendów – niektóre ładne i praktycznie jak paznokcie akrylowe, niektóre niszczące naturalną płytkę paznokcia jak paznokcie żelowe, a niektóre całkiem dziwne i nieporęczne jak paznokcie w kształcie… szponów! To wszystko w mniejszym lub w większym stopniu nadal jest bardzo popularne, ale pojawił się ostatnio nowy trend, który nie pozostaje w tyle!

Mowa jest natomiast o tak zwanym manicure hybrydowym! Na czym polega taki manicure? To nic innego jak połączenie (stąd nazwa hybrydowy) tradycyjnego malowania paznokci lakierami z techniką paznokci żelowym. Ale to nie to samo co położenie żelu na naturalną płytkę paznokcia, co czasami jest praktykowane. Manicure hybrydowy jest o wiele mniej inwazyjny. Do jego wykonania potrzebne są specjalny odtłuszczać,waciki bezpyłowe, specjalna baza oraz top coat, specjalne lakiery utwardzane UV lub LED oraz lampa UV lub LED.

Płytka paznokcia na początku jest wyrównywana. Nadawany jest jej pożądany kształt, a następnie jest delikatnie zmatowiona blokiem polerskim lub drobnym pilniczkiem – o wiele delikatniej niż w przypadku tipsów czy paznokci żelowym. Następnie jest odtłuszczana i nakładana baza, która jest utwardzana. A potem kolejno dwie warstwy lakieru i top coat – po każdej warstwie paznokcie lądują w lampie. Potem wszystko jest przemywane odtłuszczaczem i można cieszyć się pięknymi paznokciami przez 2 – 3 tygodnie! Zero odprysków i zero problemów. A jeżeli znudzi nam się kolor, albo manicure nie będzie już się trzymał, to wystarczy odmoczyć go w acetonie, a potem delikatnie schodzi. Nie ma więc piłowania, które przy okazji bardzo niszczy płytkę. Manicure hybrydowy to doskonały sposób na perfekcyjne paznokcie przez bardzo długi czas, a przy okazji wzmacnia naturalne paznokcie. Warto zainteresować się tą metodą, jeżeli zależy nam na trwałym efekcie bez niszczenia paznokci.

Dodaj komentarz