Paco Rabanne Pure XS For Her: recenzja

Paco Rabanne Pure XS For Her
Widzę Paco Rabanne jako markę perfum, która zażyła dawkę czerwonej pigułki, co oznacza, że, używając innej filmowej metafory, wydobyli mężczyznę zza zasłony i są w pełni świadomi realiów swoich aromatów.

Wiedzą, że zapach powinien być zabawny i wiedzą, że połączenie tego, co znane z niezwykłym, tworzy nadające się do noszenia, przystępne perfumy, które ludzie chcą nosić i kupować.

Jestem całkowicie za tym podejściem i widzę, że Paco Rabanne był w stanie stworzyć absolutne klejnoty – takie jak 1 Million (najseksowniejsza pachnąca szarlotka, jaką kiedykolwiek powąchałem), Olympea (ocean orzechów laskowych) i nie tylko. Niechaj długo królują! Po sukcesie ich zmysłowego i seksownego Pure XS For Him marka częstuje nas wybornymi perfumami Paco Rabanne Pure XS For Her i po raz kolejny jest to zapach, który wnosi do gry poczucie humoru. Zwerbowali niezwykle utalentowanego perfumiarza Quentina Bischa (Angel Muse, Chloe Nomade, Le Male Essence de Parfum), aby stworzyć coś, co nazywają „dziko prowokującym i dziko nieokiełznanym kwiatowym”, opartym na konkretnym kwiatku, na punkcie którego Bisch miał obsesję podczas podróży na wyspę Reunion. Ale, podobnie jak w przypadku wszystkich zapachów tego domu, jest w tym niekonwencjonalnym kwiatowym charakterze.

Jak pachnie kompozycja?

Cóż, ze wszystkich rzeczy, które spodziewałam się wyczuć, kiedy po raz pierwszy rozpylałam ten zapach, pikantny popcorn nie był jednym z nich. Cóż, to kłamstwo, ponieważ zanim powąchałem perfumy, w których popcorn był wymieniony, zerknąłem bezczelnie na listę nut, ale mimo to nie spodziewałem się tego aromatu, który jest zapakowany w zmysłową różową butelkę, oplecioną złotym wężem a la Britney Spears. To pachnie tak słono i, cóż, popcornowo.

Pure XS For Her od Paco Rabanne łączy tropikalne, kremowe ciepło upajającej nuty ylang ylang (nuta pachnąca woskowymi białymi płatkami, świeżą zielenią i bananem) z popcornem. Subtelny nurt soczysty, owocowy, który można przypisać miodowemu efektowi, który doskonale łączy się z tropikalnymi kwiatami, ale w większości jest suchy i pudrowy, kierując się niszowymi klasykami, takimi jak Bois Farine od L’Artisan Parfumeur. Teraz możesz się zastanawiać, czy popcorn jest czymś, czym chcesz pachnieć, a odpowiedź na to naprawdę zależy od tego, w jaki myślisz o pikantnych nutach w perfumiarstwie. Naprawdę uważam, że Pure XS nie będzie dla każdego i wiecie co? To dobra rzecz! Najlepsze zapachy to te, które dzielą opinie.

Kwiatowy popcorn Pure XS For Her łączy się z orzechową bazą z drzewa sandałowego, która dodaje oleistej, gęstej jakości, ale także kremowej miękkości. Nasiona ambrette są użyte do nadania piżmowego aspektu – takiego, który pcha zapach do przodu i nadaje mu nieważkości, którą rzadko można znaleźć w perfumach gourmand. Piżmowy niuans zapewnia również wibrującą intensywność, która pulsuje energią, pozwalając kompozycji wywierać trwałe wrażenie od początku do końca.

P. Rabanne Pure XS For Her mógł być super słodkim, mdłym, gourmandowym kwiatowym zapachem, tak jak każdy inny zapach w tej chwili, ale takim nie jest. Ta atrakcyjna esencja przełamuje oczekiwania i poszukuje zmysłowości poprzez niekonwencjonalne nuty. Poprzez słoność popcornu i kremowość drzewa sandałowego Pure XS For Her wywołuje gorącą skórę, tworząc podpis, który jest intymny, seksowny i autentycznie odważny. Czy powiedziałabym, że jest to prowokujący i nieposkromiony kwiatowy Paco Rabanne, który myśli, że jest? Dlaczego nie, zrobiłabym to i myślę o wielu innych, którzy by się z tym zgodzili. Ostatnia rada: jeśli go kupisz, nie zapomnij nakarmić węża, bo jeśli tego nie zrobisz, zrobi się bardzo jadowity – wystarczy popcorn.

Akord głowy zbudowany jest z popcornu, ylang-ylang i wanilii
Nuta serca składa się z kwiatu pomarańczy, brzoskwini, kokosa i ambrette
Baza zawiera drzewo sandałowe, bursztyn, białe piżmo

Dodaj komentarz