Perfumy – Christian Dior Dolce Vita

Christian Dior Dolce Vita

Dolce Vita to tętniące życiem perfumy, które chciałabym mieć zawsze i wszędzie. Zapach jest jasny, peppy i klasyczny jednocześnie.
Zawartość jest słodka, prawie ciastowata z silną brzoskwinią / morelą i początkowo z kardamonem.
Zapach Dolce Vita przypomina mi ciasto brzoskwiniowe. To musi być brzoskwinia i przyprawy, które sprawiają, że myślę smacznym cieście, a smak i zapach owoców wypełniają duszę.

KUP NA www.markowaperfumeria.pl

Christian Dior Dolce Vita

Zapach ciasta nie trwa zbyt długo. Po nim następuje uderzenie drzewa sandałowego o dość silnej słodyczy. Dolce Vita to słodycz i lasy z posypaną łyżką cynamonu. Drzewo sandałowe szybko się uspokaja, ale słodko-cynamonowy owocowy kwiat ma większe plany i od dłuższego czasu kręci się w zapachu. Dolce Vita ma na sobie dobrą siłę, ledwo zauważyłem, kiedy ześlizgnęło się z jej słodkiego, owocowo-kwiatowego środka i wtuliła się pomiędzy miło oswojony cedr i miękką, słodką waniliową podstawę.

Dolce Vita został wydany w 1994 roku i został skomponowany przez Pierre’a Bourdona sławnego z powodu stworzenia Cool Water.

Wygląd butelki wskazuje na to, że pochodziła z wcześniejszego czasu niż z lat 90. i tworzy również przyjemne odczucie. To dobrze wyglądający produkt, który ma elementy z lat 90., ale czasami może wydawać się, jakby pochodził z wcześniejszej epoki. Trudno opisać, ale ogólnie, lubię to.

Rodzina zapachów: orientalna

Nuty zapachowe: grejpfrut, bergamotka, lilia, brzoskwinia, róża, kardamon, cynamon, morela, magnolia, heliotrop, drzewo różane, drzewo sandałowe, cedr, orzech kokosowy, wanilia.

Dodaj komentarz