Podnieś swój nastrój zapachami z ogrodu

ogrodek z kwiatami
Perfumy i zapachy poprawiające nastrój można znaleźć nie tylko w sklepach i na targach. Jeśli potrzebujesz łatwego i szybkiego zapachu, wystarczy spojrzeć przez okno.

Swoje ulubione zapachy znajdziesz również na wyciągnięcie ręki, na trawniku przed domem lub na podwórku. Kwiatowy ogród w pobliżu zapewni Ci mnóstwo pięknych aromatów, które z łatwością zaspokoją Twoje węchowe zachcianki.

Jeśli szukasz niezwykłych perfum, które nie tylko ładnie pachną, ale również poprawiają nastrój, nic nie przebije naturalnego zapachu, który znajdziesz w ogrodzie. Oto kilka zapachów, których możesz szukać, jeśli potrzebujesz wzmocnienia:
kwiat w ogrodzie
1. Jaśmin
Kształty i odcienie tych maleńkich kwiatów są nie tylko przyjemne dla oczu, ale także ich zapach może pomóc złagodzić depresję. Badanie przeprowadzone w 2010 roku na Uniwersytecie Srinakharinwirot w Tajlandii wykazało, że zapach jaśminu wywołuje poczucie czujności, które może prowadzić do poprawy nastroju. Seria badań na Rutgers University pokazuje, że kwiatowe zapachy są silnym induktorem emocji, a powiew może natychmiast kojarzyć się z radosnymi myślami.

2. Cytrusy
Witamina C zawsze była cudotwórcą. Ożyw swoje zmysły, nie tylko pijąc, ale także wąchając. Cytryna i pomarańcze są nie tylko popularne ze względu na witaminy, które pomagają naszemu organizmowi, ale powąchanie owocu może również zwiększyć energię.

Zapachy cytrusowe cytryn, limonek i pomarańczy mogą pobudzać czujność, zmniejszać niepokój i leczyć chroniczne zmęczenie. Jeśli więc masz ochotę na przekąskę, odłóż na bok kawę lub inne szkodliwe używki. Naturalny i zdrowy stymulant to zawsze lepszy wybór. Chwyć owoc i wdychaj słodki zapach cytrusów.

3. Oliwa z oliwek
Stosowanie oliwy z oliwek niesie ze sobą wiele korzyści. Stwierdzono, że zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru lub po prostu ogólnie dba o twoje serce. Jednak dla pań na diecie powąchanie tego oleju może pomóc zmniejszyć apetyt. Tak, panie, zapach, który pomoże ci ograniczyć spożycie pokarmu.

Badanie przeprowadzone przez Niemieckie Badania Chemii Żywności wykazało, że ten olej może z większym prawdopodobieństwem sprawić, że osoba poczuje się usatysfakcjonowana po posiłku w porównaniu z innymi. Nie tylko to, raport z New York Times powiedział, że zapach oliwy z oliwek poprawił ich reakcję na poziom cukru we krwi. Więc następnym razem, gdy poczujesz potrzebę oszukania swojej diety, weź tę oliwę z oliwek i powąchaj.

4. Mięta pieprzowa
Czujesz się konkurencyjny i potrzebujesz dodatkowej motywacji? Badania mówią, że zapach mięty pieprzowej może być powiązany z większą wytrzymałością poznawczą, motywacją i ogólną wydajnością. Oprócz udowodnionej korzyści, jaką jest dawanie słodkiego oddechu, może również pomóc skoncentrować się, dając sportowcom wyczynowym i pracoholikom dodatkowy impuls, aby osiągnąć doskonałe wyniki.

5. Lawenda
Ten zapachowy panaceum można uznać za superbohatera wszystkich zapachów. Niedawne badanie przeprowadzone przez School of Medicine na Uniwersytecie w Miami wykazało również, że wąchanie lawendy „miało znaczący przejściowy wpływ na poprawę nastroju, sprawianie, że ludzie czują się bardziej zrelaksowani i szybciej wykonują obliczenia matematyczne”.

Wykazano, że lawenda łagodzi niepokój, poprawia nastrój, łagodzi ból fizyczny, a nawet zwiększa podniecenie seksualne. Tak, dobrze to przeczytałeś. Zapach lawendy zmieszany z zapachem dyni może służyć jako afrodyzjak. Naukowcy z The Smell & Taste Treatment and Research Foundation odkryli, że 40 procent mężczyzn zareagowało pozytywnie na tę mieszankę.

Nie musisz pędzić do najbliższego sklepu, aby uzyskać potrzebną poprawkę zapachową. Te czyste zapachy w ogrodzie mogą być bardzo skuteczne w poprawianiu nastroju lub łagodzeniu stresu codziennego życia. Dobrym wyborem będzie również myślenie o stworzeniu własnego ogrodu, jeśli go nie masz.

Zasadź własną kolekcję zapachów i zbieraj owoce swojej pracy. Nie ma nic bardziej odprężającego niż zobaczenie stworzonego przez siebie piękna i wąchanie pięknych aromatów, które one dostarczają.

Dodaj komentarz