Roja Dove Elysium Pour Homme: recenzja

Chanel Blue de Chanel
Jest coś nieuchronnie ironicznego w masowym zapachu z domu, który wychwala bycie najbardziej ekskluzywnym i luksusowym na świecie, ale nie oszukujmy się, podobnie jak pół tuzina innych w cenie, w której Roja Dove egzystuje. Widzenie takiego zapachu jest również niespodzianką, ponieważ sam pan Dove unika nowoczesności ze względu na gęstość i aromatyczność antycznych form, czyniąc wiele swoich perfum jako swego rodzaju hołd dla klasycznych stylów. Oczywiście jest trochę wykrytego cynizmu w decyzji o zrobieniu czegoś, czego szukaliby współcześni młodzi profesjonaliści z wyższej klasy, gdy jego poprzedni tryb d’emploi polegał na skutecznej sprzedaży perfum prezesom, magnatom naftowym i celebrytom na całym świecie. Zatem rozważ Elysium Pour Homme Cologne jako jego wejście do dolnego rynku.

Nie oznacza to, że jest tani, chociaż tańszy niż butelka Creed Aventus i obejmuje większość tego samego obszaru, nawet w większości porównując do Bleu de Chanel. Niewiele rozumiem tego drugiego i czuję, że zapach Elysium nie byłby zbędny dla osób, które są właścicielami Chanel, ale jest trzykrotnie droższy za mniej więcej taką samą wydajność. Co dokładnie 1500 złotych w kieszeni Roji Dove daje Ci Elysium Pour Homme Cologne? Cóż, okazuje się, że odpowiedzią jest dość złożony, nowoczesny, świeży uniwersalny zapach, mający tylko przeciętne wyniki, nawet w porównaniu z projektantami, ale wszystko zależy od wykonania, które zadecyduje o tym, jak się poczujesz. Jest zbyt wiele nut na liście, jak w przypadku większości perfum Roja Dove, a „Roger” po raz kolejny pokazuje, że nauczył się robić perfumy, czytając filmy dokumentalne o Jacques Guerlain i bawiąc się w szalonego naukowca ze składnikami, dopóki nie otrzyma tego, co mu się podoba.

Otwarcie jest bardzo podobne do Aventusa z bergamotką i wieloma nutami cytrusowo-kwiatowymi. Pojawiają się również artemizja i piżmo, ale porównania do perfum Bleu de Chanel są tylko krótko uzasadnione w sercu. Tutaj widzimy różowy pieprz i kolejne pół tuzina owocowych nut kwiatowych, w tym czarna porzeczka i jaśminowy hedione. Wykonane są z doskonałą równowagą wobec bardziej suchych nut, takich jak wetyweria, bez dymu lub ananasa, jak Aventus, ale mających podobnie ostro-świeży klimat poza tym. Podstawą jest aromachemiczny zlew kuchenny ze zwykłego ambroksanu i norlimbanolu, ale zmieszany do perfekcji z bardziej naturalnymi esencjami, aby ukryć szwy lepiej niż jakikolwiek projektant. Suche, drzewiaste/skórzane/szałwiowe coś, jak późniejszy Montblanc Explorer, również zamieszkuje Elysium, jednak wszystko jest bardziej przezroczyste i rozproszone, zamiast wpędzać w anosmię, co mogę docenić. Ten materiał jest pełny, ale lekki i ostateczny mixtape męskich tropów projektanta, który sprzedaje się oczywiście za znacznie więcej niż inny projektant. To może być świetny codzienny kierowca dla tych z gotówką, a poczujesz zapach nad facetami z Dior Sauvage, zalewającymi przestrzenie biurowe, w których Elysium Pour Homme jest najbardziej w domu. Zasięg jest nieco krótki, ale jest to woda kolońska (bliższa wodzie toaletowej) o niezwykle długim czasie noszenia, aby nadrobić krótką projekcję, zanim stanie się osobistym zapachem. Roja Dove robi to również w koncentracji perfum, jeśli chcesz, aby działała jak zwykle.

Jeśli ktoś zastosuje zamiłowanie Roji Dove do przesadzenia z współczesnym męskim krajobrazem, tak jak tradycyjnie stosował je do swoich ćwiczeń w przeobrażaniu perfum z epoki pozłacanej i lat 70./80./90., wówczas logiczne jest wyciągnięcie takiego wniosku, jak Elysium Pour Homme, ale nie jestem w 100% pewien, że istnieje na to rynek. Faceci, na których jest to cel, są osamotnieni w markach takich jak Creed, MFK czy Parfums de Marly ze względu na swoją miksturę olfaktorycznego sosu pewności siebie. A niezwykle zarozumiały zestaw zagorzałych fanów Roja Dove, którzy chełpią się jego ekskluzywnymi produktami, może zobaczyć to jako wyprzedaż. Jeśli chodzi o mnie, jestem mniej więcej ogólnym hobbystą, który obejmuje niszę, wysokiej klasy projektantów, vintage i wszystkie różne odcienie rynku, więc postrzegam to jako kolejny high-endowy współczesny generalista w zatłoczonej dziedzinie, aczkolwiek wykonany z pedantyczną obsesją mieszania i złożoności, jak jest to znakiem towarowym Roja Dove. Biorąc pod uwagę, że mam już mnótwo drobnomieszczańskich świeżości z tej kategorii do moich potrzeb zawodowych, niekoniecznie muszę po nie sięgnąć. Klimat „Nowe szaty cesarza” Roji Dove sprawia, że ​​przewracam oczami, ale mój kapelusz jest zwrócony ku zabawnie ostentacyjnemu i melodramatycznemu perfumiarzowi z Wielkiej Brytanii za brudzenie rąk czystym, nowoczesnym stylem. Jeśli szukasz drogiego, nowoczesnego świeżaka, który jest bardziej wieloaspektowy niż jego rówieśnicy i nie sprawi, że nie porazi nosa, powąchaj. Kto wie?