Spraw, aby zapach dłużej utrzymywał się na Twojej skórze

Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć, jeśli chodzi o nakładanie perfum, możesz być zaskoczony, że zaczyna się od zakupu właściwego. Kiedy kupujesz perfumy w sklepie, ważne jest, aby od razu po nałożeniu odróżnić zapachy, które lubisz, które później całkowicie znikają, od tych, które lubisz, ale utrzymują się przez kilka godzin.

Nie warto kupować fajnego i ciekawego zapachu, gdy trwa tylko godzinę! Chociaż generalną zasadą w perfumiarstwie jest to, że perfumy Pure trwają dłużej niż woda perfumowana, woda toaletowa czy woda kolońska, od czasu do czasu zdarzają się wyjątki od reguły. Tak więc najlepszym sposobem sprawdzenia, czy Twoje potencjalne idealne perfumy są trwałe, jest rozpylenie odrobiny na czubku dłoni, gdy jesteś w sklepie. Potem idź na małe zakupy!

Po podjęciu decyzji o zakupie trwałych perfum kolejną ważną rzeczą, za którą czasami ludzie tęsknią, jest właściwe przechowywanie perfum. Wiedza o tym, jak przechowywać perfumy, może pomóc przedłużyć ich okres przydatności do spożycia, co jest szkodliwe nie tylko dla portfela, ale także dla stabilności ulubionego zapachu. Perfumy najlepiej przechowywać w temperaturze pokojowej, w oryginalnym opakowaniu, w którym je otrzymałeś. Jest nie tylko piękniejszy w eleganckim pudełku, ale jest też chroniony przed promieniami słonecznymi, które mają wystarczająco dużo energii, by z czasem przełamać wiązania między składnikami twoich perfum.

Naturalnym wrogiem perfum, którego nie bierzemy pod uwagę wystarczająco często, jest tlen. Podczas ich produkcji w fabryce perfum, perfumy traktowane są jak dobre wino – przechowywane są w raczej chłodnych miejscach, bez światła słonecznego i tlenu. Tlen może oczywiście utleniać składniki perfum, zmieniając w ten sposób ich strukturę, a tym samym zmieniając ich profil zapachowy. Niektórzy perfumiarze sugerują nawet kupowanie perfum w mniejszych opakowaniach, ponieważ można je szybko wykończyć, a w butelce z perfumami uwięzione jest mniej tlenu. Naturalne składniki są szczególnie niestabilne i dlatego do perfum dodawane są przeciwutleniacze – w celu usunięcia reaktywnych form tlenu, które mogą szkodzić cząsteczkom perfum. Ze względu na całkowicie naturalną wściekłość, która ma miejsce w większości branż, warto wiedzieć, że naturalne nie zawsze jest lepsze.

Ciepło może być zarówno dobrą, jak i złą rzeczą dla perfum. Kiedy nakładasz perfumy, dobrym pomysłem jest spryskiwanie nimi punktów tętna, gdzie ciepła krew przepływa bardzo blisko skóry. Kiedy twoje serce bije, perfumy są rytmicznie wprowadzane do twojego kręgu zapachowego, utrzymując go w świeżości. Jednak zbyt dużo ciepła może zniszczyć twoje perfumy, podobnie jak słońce lub tlen, więc wszystko jest lepsze z umiarem.

Stan Twojej skóry może również decydować o trwałości Twoich perfum. Wiadomo, że sucha skóra nie zatrzymuje tak bardzo perfum, więc jeśli wiesz, że możesz dłużej pachnieć identycznymi perfumami swojego przyjaciela, może to być przyczyną. Aby temu zapobiec, możesz nawilżyć skórę po kąpieli. To takie proste! Ale uważaj, mydło lub żel pod prysznic, którego używasz, mogą maskować lub źle oddziaływać na zapach twoich perfum i sprawić, że zapach będzie mętny i krótkotrwały. Używaj balsamów do ciała i wody po goleniu z tej samej kolekcji perfum, aby czerpać wiele korzyści: możesz wzmocnić swój zapach, przedłużając jego trwałość i sprawić, że skóra będzie bardziej jędrna, aby skutecznie związać perfumy.

Gdybyś nałożyła perfumy tylko na skórę, szybko pożałowałabyś! Alkohol, który jest naczyniem dla cząsteczek perfum, może powodować uszkodzenia skóry, zwłaszcza jeśli jest ona szczególnie wrażliwa i podatna na podrażnienia. Perfumy też nie korzystają na włosach – mogą je uszkodzić i sprawić, że będą mniej lśniące. Ponadto perfumy dłużej utrzymują się na ubraniach niż na skórze! Możesz więc łączyć i nakładać kilka kropel perfum na skórę, a trochę na ubrania, aby zapach trwał dłużej. Tylko nie przesadzaj!

Dodaj komentarz