Śródziemnomorskie zapachy D&G Light Blue

Dolce & Gabbana Light Blue
Stworzony w 2001 roku przez perfumiarza Oliviera Crespa, Light Blue jest nadal jednym z najpopularniejszych letnich zapachów dla kobiet, z kilkoma limitowanymi rocznymi flankerami i niedawno wydaną wersją Forever. Jak wszystkie zapachy, ma też swoich krytyków, a ja w tym przypadku osobiście staję ramię w ramię z tłumem i mówię, że ta cytrusowa woda toaletowa jest znana i ceniona nie bez powodu!

Teraz niektóre zapachy są bardzo wszechstronne i działają przez cały sezon z niewielkimi zmianami, ale Light Blue Dolce & Gabbana nie jest jednym z nich. Butelkę mam od około 3 lat i zauważam dramatyczną zmianę w sposobie działania tego aromatu w zależności od temperatury dnia. Poniżej 15ºC możesz dostać kwaśną, płaską lemoniadę. Między 15-28ºC jest o wiele ładniejszy, ale jeszcze nie niesamowity. Lecz kiedy lato przychodzi z nawiązką, a termometry kręcą się w okolicach 30ºC, wtedy perfumy rozkwitają wspaniałym zapachem.

Kompozycja jest pięknie i ciekawie nazwana. Light Blue przywołuje krajobraz letniego błękitnego nieba i morza na włoskim wybrzeżu, ale dla samego zapachu bardziej pasującą nazwą może być „Light Yellow” (podobnie jak kolor popularnej butelki flankera z 2018 roku). Esencja pachnie prawie jak cytryny. Naturalne, soczyste, żółte sycylijskie cytryny, z lekko słodkimi tonami wspieranymi przez rześką nutę zielonego jabłka.

Te niuanse, szczególnie w ciepłe dni, otwierają się w odrobinie naturalnej świeżości, a następnie powoli miękną, gdy inne akordy zaczynają wspierać główne owocowe cytrusy: wodnisto-zielone kwiaty z jaśminem, czysty bambus z nutą cedru. Baza jest piżmowo-bursztynowa, ale nigdy nie jest tak ciepła ani ciężka, by przełamać poczucie chłodnej przejrzystości D&G Light Blue.

Trwała moc perfum jest całkiem niezła jak na wodę toaletową, a sylwetka (znowu przy ciepłej pogodzie) jest również nieco powyżej średniej dla tak lekkiego stylu zapachu. Całość przywołuje obraz wakacji w uroczym włoskim miasteczku; chłodną bryzę nad sadem cytrynowym. Doskonały na powszedni letni dzień przypomina mi trochę Chanel Chance Eau Fraiche i Tiffany & Co. Tiffany & Love.

Wniosek. Energetyczny, czysty, przejrzysty, a jednocześnie wieloaspektowy Light Blue to naprawdę piękna kompozycja. Uwielbiam to, jak bardzo jest kobiecy w swoim cytrusowo-świeżym charakterze i jak pikantnie i naturalnie pachnie w nim akord cytryny. Szkoda tylko, że ten zapach sprawdza się równie dobrze w chłodniejsze dni, bo trudno o jego subtelniejsze niuanse, chyba że jest to upalny dzień. No cóż… w ten sposób jest na co czekać latem (moja najmniej ulubiona pora roku), chyba.

Cała kolekcja perfum Dolce & Gabbana Light Blue pachnie Morzem Śródziemnym i wyczarowuje bezczynne dni spędzone na relaksie podczas letniej podróży. Lekkie zapachy tryskają absolutnym uczuciem lata. Czerpiąc z elementów każdego oszałamiającego miejsca, te aromaty wywołują uczucie eskapizmu i prawdziwej zmysłowej rozkoszy, przenosząc Cię w chwile niezapomnianej intymności i romansu.

Light Blue Dreaming in Portofino to flanker oryginału z 2001 roku. Jego górne nuty są muśnięte słońcem i nasączone sokiem z liczi. Piżmowe nasiona ambrette zmysłowo łączą się z bogatymi kwiatowymi tonami kremowego irysa i upojnego osmantusa. Żywiczny bursztyn i drzewna paczula utrzymują się, pozostawiając ślad delikatnego aksamitnego aromatu. Odciskają upojne wspomnienie złotych chwil spędzonych w ponadczasowej kontemplacji.

Living Stromboli Pour Homme jest edycją męskiego klasyka flanker Light Blue Pour Homme z 2007 roku . Łącząc świeżość i zmysłowość, ta innowacyjna woda toaletowa z minerałami wodnymi jest klasyfikowana jako drzewno-wodna. Czyste, mocne i intensywnie męskie, orzeźwiające nuty głowy wypełnione cytrusami i różowym pieprzem, przechodzą w ostre wodne tony wzmocnione przejrzystością geranium. Z drzewną paczulą i pokrytą mchem wetywerią zapewniają trwały rezonans.

Dodaj komentarz