Tom Daxon Iridium i Magnolia Heights

butelka z perfumami
Mam wielkie szczęście, że przyjaźnię się z ekspertem od perfum, który jeżdżąc na targi ma możliwość oceniania różnych kategorii zapachowych. Taka przedpremierowa degustacja i następnie analiza to bardzo ciekawe zajęcie i niewątpliwy zaszczyt oraz wielka przyjemność. Zawsze można odkryć coś nowego i ekscytującego, czego wcześniej się znało. Kilka lat temu takim wielkim odkryciem była linia zapachów Tom Daxon.

Teraz to nie są już nowe, ani trudne do zdobycia esencje. W rzeczywistości bardzo łatwo je namierzyć i wypróbować na przykład z odlewki czy markowej próbki jeszcze na długo przed premierą. Tom Daxon naprawdę dobra perfumeria, w której wiele się dzieje. Marka jest pomysłem Toma Daxona Bowersa, który w wieku 27 lat stworzył własną linię zapachową. Ale perfumy i kosmetyki to rzeczy, które od lat działają w rodzinie. Jego matka spędzała zawodowy czas pracując jako dyrektor kreatywny Molton Brown. Ale Tom to w dużej mierze wizja właściciela marki, czerpiąca inspirację z poszczególnych składników, aby tworzyć piękne zapachy, szczycące się najlepszymi syntetycznymi i naturalnymi materiałami. Pracując z perfumiarzami z Grasse, Bowers stworzył markę, która jest spójna, wyraźna i abstrakcyjna, ale przede wszystkim tworząca naprawdę piękne perfumy.

W kolekcji Tom Daxon jest czysta, strukturalna jakość, która filtruje od surowego minimalizmu eleganckich, architektonicznych butelek po same zapachy, prezentujące odważne akordy z niezwykłą przejrzystością i nowoczesnością. Jako przykład przytaczam dwa aromaty, które wygrały nagrodę Stylist Best Beauty Awards 2017; Iridium (najlepszy niszowy zapach) i Magnolia Heights (najlepszy kwiatowy zapach). Myślę, że zgodzisz się, że są naprawdę godnymi zwycięzcami!

Iridium wzięło swoją nazwę od metalu, więc nic dziwnego, że jest to chłodne i srebrzyste podejście do nuty irysa. Zauważysz, jak unikałem użycia słowa „metaliczny”, a to dlatego, że Iridium jest zbyt miękkie, aby można je było wrzucić do jednego worka z surową naturą metalu. Esencja otwiera się pieprzną przyprawą, podkreśloną soczystą i owocową nutą jałowca, która również dodaje uroczej atmosfery ginu (zawsze znajdę czas na piękny klimat ginu, bądźmy szczerzy). Wydaje się, że jest lekko musujący, bulgoczący, a nie trzeszczący z musującą przyprawą.

Pod spodem pikanterii na górze znajduje się irys na bazie miękkiego drewna. Konsystencja jest gładka, ale jednocześnie przezroczysta, z irysem prezentującym się jako lekki pył pudru szarego kłącza. Waham się przed użyciem słowa „moc”, ponieważ tekstura Iridium bardziej przypomina akwarelę pudru irysa, w przeciwieństwie do prawdziwej. Płynnie łączy się z cedrem w podstawie, tworząc matrycę ze świetlistego i chłodnego drewna. Zapierająca dech w piersiach i na wskroś nowoczesna tęczówka (irys).

Akord głowy: jałowiec, dzięgiel, nasiona marchwi
Nuta serca: irys
Akord końcowy: wetyweria, drzewo cedrowe, Iso E Super
Propozycja noszenia: na dzień
Fasety: kwiatowe, drzewne, piżmowe

Wąchanie Iridium i Magnolia Heights obok siebie jest interesującym doświadczeniem, ponieważ chociaż oba mają tę samą strukturalną przejrzystość, Magnolia Heights wydaje się o wiele bardziej treściwe niż Iridium. Ale w końcu jest to kwiatowy zapach i to szlenie kwiecisty. Teraz kwiaty magnolii tworzą intrygujące tony, ponieważ mają dużo woskowej, białej kwiatowej ogłady (z odrobiną kremowych płatków na dokładkę), ale mają też mocny cytrusowy profil, z silnym cytrynowym charakterem, który jest orzeźwiający i ostry.

Kompozycja oddaje każdy aspekt kwiatu magnolii, a nawet więcej. To nie jest ogromna moc, ale ma ożywczą ostrość w górnych nutach, gdzie brzęk cytryny i indol białych kwiatów tworzą szczęśliwy związek. W miarę rozwoju aromat staje się cieplejszy, bardziej kremowy i miękki, ale nigdy nie wydaje się ogromny (białe kwiaty są często zabójcze – ten jest tak miły jak kociak), prezentując ciepłe białe płatki na tle drzewa cedrowego. Całość jest taka miękka, jedwabista i przeszywająco piękna.

Nuty głowy: gardenia, zielony liść fiołka, ylang ylang
Linia serca: magnolia, jaśmin sambac
Akord bazy: drzewo cedrowe, jedwabiste piżmo
Proponowana aplikacja: na dzień
Charakter kompozycji: kwiatowy

Dodaj komentarz