Zapach łagodzący stres – aromaterapia

perfumy
W dzisiejszym świecie ludzie są bardziej zestresowani niż kiedykolwiek. Oprócz pracy, równowagi między życiem rodzinnym a innymi obowiązkami oraz ogólnego stresu codziennego życia, jest wiele rzeczy, które ludzie mogą zrobić, aby się zrelaksować.

Jednym ze sposobów na złagodzenie stresu jest zastosowanie czegoś zupełnie wyjątkowego, aromaterapii. Różne zapachy stosowane w aromaterapii pomagają wyciszyć umysł, ciało i duszę. Istnieje wiele wspaniałych produktów i olejków eterycznych, których można użyć, aby złagodzić stres, pomóc się zrelaksować i przygotować się na cały dzień.

Co to jest aromaterapia?

Aromaterapia jest uważana za medycynę alternatywną, ponieważ nie wykorzystuje konwencjonalnych metod leczenia. Używając olejków eterycznych, ta forma terapii łagodzącej stres może aktywować niektóre odczucia w mózgu poprzez zapachy. Niektóre olejki wytwarzają zapach, który może wywoływać w mózgu pozytywne myśli i emocje. Ze względu na swoje właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne niektórzy ludzie używają olejków eterycznych do perfum i bezpośredniej aplikacji na skórę. Olejki eteryczne można również podgrzewać za pomocą grzejnika olejowego, używać w łazience lub używać jako świec do gaszenia perfum. Kiedy wdychamy te zapachy, nasz mózg myśli pozytywnie, a zapachy mogą stymulować działanie uspokajające.

Aromaterapia może złagodzić stres na kilka sposobów. Ze względu na wysokie stężenie olejków zapachowych, wdychają te zapachy ze znacznie większą siłą niż lżejsze zapachy, takie jak dezodoranty i perfumy. Ideą aromaterapii jest to, że kiedy osoba wdycha te silne olejki, receptory zapachowe przekazują pozytywne emocje do mózgu. Możesz czuć się spokojnie i komfortowo, głęboko wdychając zapach przez nos. Zapach wędruje przez nos i nerwy do układu limbicznego mózgu. Ten system pomaga kontrolować emocje i emocje. Istnieje teoria, że ​​wąchając mocny olej, mózg aktywuje pozytywne emocje, zmniejszając w ten sposób stres i niepokój.

Istnieje kilka sposobów stosowania lub wdychania olejków eterycznych do aromaterapii. Jednym z najczęstszych sposobów wdychania olejków eterycznych jest użycie dyfuzora olejków eterycznych. Jest to niewielkie urządzenie zaprojektowane do rozprowadzania zapachu olejków eterycznych w powietrzu za pomocą wody i ciepła. Odparowywanie na sucho również działa. Wystarczy umieścić olejek na waciku i bezpośrednio wdychać. Skuteczne jest również spryskanie olejku eterycznego w misce łaźni parowej i spryskanie rozcieńczonego w powietrzu. Jeśli nakładasz olejek bezpośrednio na skórę, upewnij się, że nie występują reakcje alergiczne. Powinieneś najpierw nałożyć go na mały obszar z tyłu dłoni i sprawdzić, czy nie ma podrażnień. Wiele osób lubi nacierać czoło, szyję i nadgarstki olejkami eterycznymi, aby złagodzić stres.

Popularne zapachy do aromaterapii

Istnieją dosłownie setki zapachów dostępnych w aromaterapii. Lawenda jest jednym z najpopularniejszych kwiatów ze względu na swoje właściwości uspokajające i kojące. Rumianek i jaśmin potrafią ukoić nerwy po długim dniu. Na niepokój dobrym wyborem są cyprys, neroli, brzoskwinia i fioletowe liście. Jeśli szukasz olejku eterycznego zapobiegającego zmęczeniu, spróbuj mięty, ananasa, szałwii, cytryny i innych. Wiele przypraw, kwiatów i innych zapachów ma nieskończone możliwości i zastosowania.

Dodaj komentarz